Find massør, RAB-registrerede, SA-registrerede og andre

Alle massører på denne side har den fulde massøruddannelse på 660 timer, derved har de mulighed for RAB registrering til at behandle lidelser i bevægeapparatet momsfrit.

 RAB-godkendt            

 


Fundet 42 post er .


RAB-godkendt
Frank Ahrensbøll
Falck Healthcare
2720 Vanløse
Telefon: 26807661
Email: frank.ahrensboel@falck.dk
RAB-godkendt
Jon Bannbers
Akupunktur og Massage
8000 Århus C
Email: jb@aku-jon.dk
Web: www.aku-jon.dk
RAB-godkendt
Helene Bellamy
Body in Balance
Andelshusene 12
Telefon: 42830018
Email: helenebellamy@webspeed.dk
RAB-godkendt
Lena Bergenholz
Rugvangen 6
3310 Ølsted
Telefon: 41989198
Email: info@lbhelse.dk
Pelle Birch Nielsen
Graven 18F, 1.th
8000 Århus C
Telefon: 61717492
Email: pellebirch@gmail.com
Web: www.tidtilmassage.dk
RAB-godkendt
Lene Borresen
Sundhedshus
2860 Søborg
Telefon: 30282879
Email: lene.borresen@mail.tele.dk
Web: www.massageterapeut-RAB.dk
Autoriseret Sundhedspersonale (SA)
Per Christensen
Praxis
Adelgade 25C
8400 Ebeltoft
Telefon: 22989586
Email: per.praxis@gmail.com
Web: www.praxis-ebeltoft.dk
RAB-godkendt
Henrik Davidian
Klinik
Banegårdspl. 10
2. 8000 Aarhus C
Telefon: 20949214
Email: info@massage-aarhus.dk
Web: www.massage-aarhus.dk
Beinta E. Højsted
Alexandra
Heimasandsvegur 92 210 Sandur
Telefon: 298595059
Email: alexandra@email.fo
Web: www.alexandra-fo.dk
Mette Elvstrøm
Kiropraktorhuset
Torvet 10 D
8600 Silkeborg
Telefon: 86814010
Email: mette11220@gmail.com
RAB-godkendt
Dorthe Engelstock Mainz
Klinik
3550 Slangerup
Email: info@terapeutisk-massage.dk
RAB-godkendt
Uffe Fredsgaard
Fredsgaard - massage
6000 Kolding
Telefon: 31250622
Email: familienfredsgaard@live.dk
RAB-godkendt
Annette Friis
Klinik
8781 Stenderup
Email: friis.annette@gmail.com
RAB-godkendt
Julie Maria Holbek
Klinik
2800 Lyngby
Telefon: 29856881
Email: amaliemaria04@yahoo.dk
Autoriseret Sundhedspersonale (SA)
Gunna Højgaard
Klinik
Dyssekilde Station
Torup
3390 Hundested
Telefon: 41141077
Email: gunna@massageskolen.dk
Web: www.massageskolen.dk
RAB-godkendt
Heeli Ingemann
Klinik
3520 Farum
Telefon: 40331682
Email: heeli@live.dk
RAB-godkendt
Stine Jensen
Stines Velvære
Skunshavevej 29
9460 Brovst
Telefon: 26299106
Email: stinemus_27@hotmail.com
RAB-godkendt
Charlotte Juel Simonsen
Sacro Massage
Fiolgade 10B
3000 Helsingør
Telefon: 42610779
Email: Charlotte@sacro.dk
Web: www.sacro.dk
RAB-godkendt
Helle Jæger
Klinik
3000 Helsingør
Telefon: 22576792
Email: h-jaeger@outlook.dk
RAB-godkendt
Jesper Koefoed
Resonans Terapi
KlinikWestend
Vesterbrogade 67
1620 Kbh. V
Telefon: 60630321
Email: jk@resonansterapi.dk
RAB-godkendt
Flemming Bang Korsgaard
Morsø Helse
Algade 20 7900 Nykøbing
Telefon: 21461555
Email: flemming@klinik-korsgaard.dk
Web: www.klinik-korsgaard.dk
RAB-godkendt
Mai-Britt Krogager-Jensen
Klinik
2650 Hvidovre
Email: mai-britt@massagehuset.dk
RAB-godkendt
Ragnhild Lamp M
Klinik
2650 Hvidovre
Telefon: 28515349
Email: ragnhild.lamp@gmail.com
RAB-godkendt
Melissa Larsen
Body Clinic
Engdraget 18
4300 Holbæk
Telefon: 53422501
Email: melissa_larsen@hotmail.com
RAB-godkendt
Christina Lenschow Hansen
Fysiurgisk massør Christina Lenschow
Elkjærvej 36
8230 Åbyhøj
Telefon: 60188269
Email: info@christinalenschow.com
Web: www.christinalenschow.com
RAB-godkendt
Annette Lund
Rygcenter Århus Kiropraktisk klinik
8260 Viby J.
Telefon: 86117611
Email: annette@free2move.dk
RAB-godkendt
Jytte Munk
Klinik for manuel terapi
H.C. Brannersvej 14
8600 Silkeborg
Telefon: 86818200
Email: jytte-munk@mail.dk
RAB-godkendt
Ivan Hangaard Nielsen
Klinik
7950 Erslev
Email: massagetak@gmail.com
Web: www.massagetak.dk
RAB-godkendt
Lars Nielsen
Sundterapi
Herregårdscenteret 109
1 sal
5600 Faabrg
Telefon: 40639300
Email: info@sundterapi.dk
Web: www.sundterapi.dk
RAB-godkendt
Anja Mai Nierich
Klinik
2820 Gentofte
Email: anja@helsehaender.dk
RAB-godkendt
Lone Nilsson
Hadsund massage & velvære
9560 Hadsund
Telefon: 22641595
Email: lone.nilsson@elromail.dk
Autoriseret Sundhedspersonale (SA)
Inger Poulsen
Massageriet
Augustvej 60
2860 Søborg
Telefon: 22852233
Email: inger@massageriet.dk
Web: www.massageriet.dk
RAB-godkendt
Hilde Ramnefjell Dolva
Ramnefjell Massageterapi
Physioga
Prs Maries Allé 17
1tv. Frb.C
Telefon: 61703005
Email: kontakt@ramnefjell.dk
Web: www.ramnefjell.dk
RAB-godkendt
Martin Skou
mm-massage
Hasselvej 4
st mf
2830 Virum
Telefon: 60681454
Email: fournakis@hotmail.com
RAB-godkendt
Bitten Skov
Hillerød Sundhedsmassage
3400 Hillerød
Email: bitten.skov@gmail.com
Web: www.sundhedsmassage.dk
Tommy Teildorf
Klinik
2720 Vanløse
Email: tommyuj@hotmail.com
Kristian Thejls
KT Massage
Skivevej 258
8831 Løgstrup
Telefon: 51434442
Email: mail@ktmassage.dk
Web: www.ktmassage.dk
RAB-godkendt
Sanne Brix Thomsen
Klinik
Ulstedparken 64
9870 Sindal
Telefon: 60880631
Email: sannebrixthomsen@yahoo.dk
Web: www.massagenordjylland.dk
RAB-godkendt
Lykke Vedsted
kropsmassage.nu
Hovedgaden 28A
4140 Borup
Email: lykke@kropsmassage.nu
Web: www.kropsmassage.nu
RAB-godkendt
Mike Vindfeld
Fysklinik.dk
Enggårdsgade 1
9000 Aalborg
Telefon: 22144489
Email: info@fysklinik.dk
Web: www.fysklinik.dk
RAB-godkendt
Maria Ørtoft
Klinik
3480 Fredensborg
Email: maria_ortoft@mail.tele.dk
RAB-godkendt