Find massør, RAB-registrerede og andre

Her kan du finde vores massører.

De aller fleste har den fulde massøruddannelse på 660 timer, derved har de mulighed for RAB registrering til at behandle lidelser i bevægeapparatet momsfrit.

 RAB-godkendt            

 


Fundet 72 post er .


RAB-godkendt
Frank Ahrensbøll
Ahrensbølls massage
2720 Vanløse
Telefon: 26807661
Email: fah@fysiq.dk
RAB-godkendt
Frank Andersen
Trankær Vænge 30
8310 Tranbjerg
Telefon: 51200484
Email: m4u-frank@outlook.dk
Susanne Andreasen Nielsen
Klinik Profundis
Vollerupvej 80
9760 Vrå
Telefon: 71750729
Email: andreasen_sus@yahoo.dk
Jon Bannbers
Akupunktur og Massage
8000 Århus C
Email: jb@aku-jon.dk
Web: www.aku-jon.dk
RAB-godkendt
Lisbeth Behrend
Klinik
3250 Gilleleje
Email: detoemmepunkt@gmail.com
Helene Bellamy
Body in Balance
Andelshusene 12
Telefon: 42830018
Email: helenebellamy@webspeed.dk
RAB-godkendt
Lena Bergenholz
Rugvangen 6
3310 Ølsted
Telefon: 41989198
Email: info@lbhelse.dk
Dorte Karina Bertramsø
Poul la Coursvej 34, s

Telefon: 51272228
Email: dorte@kildevaeldet.dk
RAB-godkendt
Pelle Birch Nielsen
Graven 18F, 1.th
8000 Aarhus
Telefon: 61717492
Email: pellebirch@gmail.com
Web: www.tidtilmassage.dk
RAB-godkendt
Anne Kjersti Bjørndal
Sødersgaards Haver 227
5220 Odense
Email: akjersti8@hotmail.com
Thomas Brogaard
Sportsterapien
Nyhavn 16
1051 Kbh K/ Fussingsvej 8
v/Fængslet
8700 Horsens
Telefon: 53535330
Email: brogaard33@gmail.com
Web: www.sportsterapien.dk
RAB-godkendt
Per Christensen
Praxis
Adelgade 25C
8400 Ebeltoft
Telefon: 22989586
Email: per.praxis@gmail.com
Web: www.praxis-ebeltoft.dk
RAB-godkendt
Rikke Maag Damgaard
FysioDanmark Odense ApS
Vestre Stationsvej 11
5000 Odense C
Telefon: 28354062
Email: rm@fdodense.dk
Web: www.fysiodanmarkodense.dk
Henrik Davidian
Klinik
Banegårdspl. 10
2. 8000 Aarhus C
Telefon: 20949214
Email: info@massage-aarhus.dk
Web: www.massage-aarhus.dk
Anette Dideriksen
Velvære Forever - Odense
Færøgade 10 1. sal
Telefon: 30326240
Email: foreverdideriksen@gmail.com
RAB-godkendt
Beinta E. Højsted
Alexandra
Heimasandsvegur 92 210 Sandur
Telefon: 298595059
Email: alexandra@email.fo
Web: www.alexandra-fo.dk
Mette Elvstrøm
Kiropraktorhuset
Torvet 10 D
8600 Silkeborg
Telefon: 86814010
Email: mette11220@gmail.com
RAB-godkendt
Dorthe Engelstock Mainz
Klinik
3550 Slangerup
Email: info@terapeutisk-massage.dk
RAB-godkendt
Nicolai Eriksen
Nykrop v/Nicolai Eriksen
Søndre Fasanvej 22 2000 Frederiksberg
Telefon: 60797391
Email: info@nykrop.dk
Web: www.nykrop.dk
RAB-godkendt
Lotte Fabrin
Klinik
2860 Søborg
RAB-godkendt
Uffe Fredsgaard
Fredsgaard - massage
6000 Kolding
Telefon: 31250622
Email: familienfredsgaard@live.dk
RAB-godkendt
Annette Friis
Klinik
8781 Stenderup
Email: friis.annette@gmail.com
RAB-godkendt
Lone Frydenlund
Superb Massage
Backersvej 3
st 2300 Kbh. S
Telefon: 24602211
Email: kontakt@superbmassage.dk
Web: www.superbmassage.dk
Lene Gundersen
Åbrinken 14
3600 Frederikssund
Telefon: 27120543
Email: info@movingmassage.dk
Web: www.movingmassage.dk
RAB-godkendt
Merete Hansen
klinik-m
Stenvej 26
6300 Gråsten
Telefon: 29899262
Email: metterete@gmail.com
Web: www.klinik-m.dk
Naja Pernille Hansen
Holistisk Liv
Frederiksgade 79
1. 8000 Århus C
Web: www.holistiskliv.dk
Haraldur Haraldsson
Haraldur Haraldsson - Fysiurgisk Massør
Ordrupvej 48 B
2920 Charlottenlund
Telefon: 20939921
Email: post@haraldur.eu
Web: www.haraldur.eu
Mette Hergaard
Fysiurgisk Massør
Hørvænget 7
2630 Taastrup
Telefon: 28579551
Email: mette@hklinik.dk
Web: www.hklinik.dk
RAB-godkendt
Kristian Kaae Hinge
K-massage
Elsenbakken 11
3600 Frederikssund
Telefon: 51184957
Email: kontakt@k-massage.dk
Web: www.k-massage.dk
RAB-godkendt
Julie Maria Holbek
Klinik
2800 Lyngby
Telefon: 29856881
Email: amaliemaria04@yahoo.dk
RAB-godkendt
Dennis Lagoni Holk
Myose-Fri.nu
Toftebakken 15
3460 Birkerød
Telefon: 22187943
Email: dennis@myose-fri.nu
Web: www.myose-fri.nu
RAB-godkendt
Gunna Højgaard
Klinik
Sverkilstrupvejen 14
Thorup
3390 Hundested
Telefon: 41141077
Email: gunna@massageskolen.dk
Web: www.massageskolen.dk
RAB-godkendt
Heeli Ingemann
Klinik
3520 Farum
Telefon: 40331682
Email: heeli@live.dk
RAB-godkendt
Stine Jensen
Stines Velvære
Skunshavevej 29
9460 Brovst
Telefon: 26299106
Email: stinemus_27@hotmail.com
RAB-godkendt
Helle Jæger
Klinik
3000 Helsingør
Telefon: 22576792
Email: h-jaeger@outlook.dk
RAB-godkendt
Jesper Koefoed
Resonans Terapi
KlinikWestend
Vesterbrogade 67
1620 Kbh. V
Telefon: 60630321
Email: jk@resonansterapi.dk
RAB-godkendt
Flemming Bang Korsgaard
Morsø Helse
Algade 20 7900 Nykøbing
Telefon: 21461555
Email: flemming@klinik-korsgaard.dk
Web: www.klinik-korsgaard.dk
RAB-godkendt
Mai-Britt Krogager-Jensen
Klinik
2650 Hvidovre
Email: mai-britt@massagehuset.dk
RAB-godkendt
Ragnhild Lamp
Klinik
2650 Hvidovre
Telefon: 28515349
Email: ragnhild.lamp@gmail.com
RAB-godkendt
Jens Ulrich Larsen
Sjællandsgade 6, kælder
4100 Ringsted
Telefon: 22797274
Email: jens@muskelmassoer.dk
Web: www.muskelmassoer.dk
RAB-godkendt
Melissa Larsen
Body Clinic
Engdraget 18
4300 Holbæk
Telefon: 53422501
Email: melissa_larsen@hotmail.com
RAB-godkendt
Vibeke Lassen
Vibekes Massage
Solsikkevej 8 4600 Køge
Telefon: 40817918
Email: vibeke.lassen66@gmail.com
RAB-godkendt
Christina Lenschow Hansen
Kropsterapeut Christina Lenschow
Elkjærvej 36
8230 Åbyhøj
Telefon: 28978333
Email: info@christinalenschow.dk
Web: www.christinalenschow.dk
RAB-godkendt
Ene Levin Kugler
Svanemøllevej 112A, 3 th
2900 Hellerup
Telefon: 40330383
Email: ene.levin@kugler.dk
RAB-godkendt
Charlotte de Lichtenberg
Ligustervangen 6
3450 Allerød
Telefon: 50433043
Email: delicht.charlotte@gmail.com
Unni Lizier
Elite Fysioterapi
Vesterbrogade 15 A
1620 Kvh. V
Telefon: 51882245
Email: ul@elitefys.dk
RAB-godkendt
Annette Lund
Rygcenter Århus Kiropraktisk klinik
8260 Viby J.
Telefon: 86117611
Email: info@rygcenteraarhus.dk
RAB-godkendt
Galina Meyer
Skovvej 15 a
4330 Hvalsø
Telefon: 61401084
Email: galina1meyer@gmail.com
Web: www.gm-fysiurgisk-massage.dk
Jytte Munk
Klinik for manuel terapi
H.C. Brannersvej 14
8600 Silkeborg
Telefon: 86818200
Email: jytte-munk@mail.dk
RAB-godkendt
Ivan Hangaard Nielsen
Klinik
7950 Erslev
Email: massagetak@gmail.com
Web: www.massagetak.dk
RAB-godkendt
Lars Nielsen
Sundterapi
Herregårdscenteret 109
1 sal
5600 Faabrg
Telefon: 40639300
Email: info@sundterapi.dk
Web: www.sundterapi.dk
RAB-godkendt
Anja Mai Nierich
Klinik
2820 Gentofte
Email: anja@helsehaender.dk
RAB-godkendt
Lone Nilsson
Hadsund massage & velvære
9560 Hadsund
Telefon: 22641595
Email: lone.nilsson@elromail.dk
RAB-godkendt
Eva-Britt Olsson
c/o Troen, Willemoesgade 75, 3 s væ
2100 København Ø
Telefon: 60303426
Email: evabritt8@gmail.com
RAB-godkendt
Christina W.E. Pedersen
Balanceinstituttet
Vitaparkvej 9
2
lokale 17
8300 Odder
Telefon: 42610141
Email: kontakt@babanceinstituttet.dk
Web: www.balanceinstituttet.dk
RAB-godkendt
Inger Poulsen
Massageriet
Augustvej 60
2860 Søborg
Telefon: 22852233
Email: inger@massageriet.dk
Web: www.massageriet.dk
RAB-godkendt
Mads Præstegaard
Hans tavsensgade 9, 4 sal
2200 København N
Telefon: 30336605
Email: madskpraestegaard@gmail.com
RAB-godkendt
Hilde Ramnefjell Dolva
Ramnefjell Massageterapi
Physioga
Prs Maries Allé 17
1tv. Frb.C
Telefon: 61703005
Email: kontakt@ramnefjell.dk
Web: www.ramnefjell.dk
RAB-godkendt
Karl-Dieter Schmid
Carl Ploughs Vej 3B
8700 Horsens
Telefon: 51265684
Email: inkmeiser@gmail.com
Martin Skou
mm-massage
Hasselvej 4
st mf
2830 Virum
Telefon: 60681454
Email: fournakis@hotmail.com
RAB-godkendt
Bitten Skov
Hillerød Sundhedsmassage
3400 Hillerød
Email: bitten.skov@gmail.com
Web: www.sundhedsmassage.dk
Ina Stige Johansen
Pilevangen 26
4100 Ringsted
Telefon: 51942712
Email: inastige@gmail.com
Peter Antonio Strini
Strini&Strini
Grethevej 21
7000 Fredericia
Telefon: 51237818
Email: striniogstrini@gmail.com
Web: www.striniogstrini.dk
Anette E. Sørensen
Anettes Klinik
Saltgade 10
6760 Ribe
Telefon: 22623130
Email: Anetteogalex@c.dk
Tommy Teildorf
Klinik
2720 Vanløse
Email: tommyuj@hotmail.com
Kristian Thejls
KT Massage
Skivevej 258
8831 Løgstrup
Telefon: 51434442
Email: mail@ktmassage.dk
Web: www.ktmassage.dk
RAB-godkendt
Sanne Brix Thomsen
Klinik
Ulstedparken 64
9870 Sindal
Telefon: 60880631
Email: sannebrixthomsen@yahoo.dk
Web: www.massagenordjylland.dk
RAB-godkendt
Lykke Vedsted
kropsmassage.nu
Hovedgaden 28A
4140 Borup
Email: lykke@kropsmassage.nu
Web: www.kropsmassage.nu
RAB-godkendt
Mike Vindfeld
Fysklinik.dk
Enggårdsgade 1
9000 Aalborg
Telefon: 22144489
Email: info@fysklinik.dk
Web: www.fysklinik.dk
RAB-godkendt
Ulla Margaretha Vollmer Lund
Holistisk massage for kvinder v/ Ulla Vollmer Lund
Falkevej 27
3200 Hesinge
Telefon: 26911919
Email: holistisk.massage.for.kvinder@gmail.com
Web: www.holistiskmassageforkvinder.com
RAB-godkendt
Maria Ørtoft
Klinik
3480 Fredensborg
Email: maria_ortoft@mail.tele.dk
RAB-godkendt